کد دعای فرج برای وبلاگ

افسران جنگ نرم پایگاه روستای شیردره

افسران جنگ نرم پایگاه روستای شیردره

شهدای روستای شیردره از پاک ترین و دوست داشتنی ترین افراد بودند

 بسیجی ارزشمند هم محلی عزیز و دوست گرامی مان 

رحمت تاج الدین به دیار باقی شتافت

             برای شادی روحش دعا می کنیم                     

 بدینوسیله وفات بانوی ارزشمند همسر مکرمه شهید گرانقدر محسن لطفی (خانم خورشید اندرزا ) را به اهالی محترم روستای شیردره خصوصا خانواده محترم شهدا و به ویژه خانواده ایشان تسلیت عرض می نمائیم و از خداوند متعال علو درجات را برای ایشان آرزمندم. 

نوشته شده در یکشنبه بیست و هفتم آذر 1390ساعت 15:51 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

متصدیان فارسی وان و مهدویت

نقش دستگا های اطلاع رسانی یهودی و وهابی در مقابله با مسئله مهدویت

در پروتکل سیزدهم از پروتکل‌های دانشمندان صهیونیست آمده است: «ما باید مردم را با وسایل و راه‌های گوناگون به لهو و لعب بکشانیم. پس از آن، مردم به تدریج نعمت اندیشه آزاد و مستقل را از دست می‌دهند و همگی با ما هم‌صدا می‌شنوند، زیرا پس از آن، ما تنها اعضای جامعه‌ای هستیم که شایستگی ارائه برنامه‌های فکری جدید را داریم و آنها پیرو ما می‌شوند


ادامه مطلب
نوشته شده در یکشنبه بیست و هفتم آذر 1390ساعت 15:44 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

 

 

با افزايش اتکال سيستم هاي امنيتي ، دفاعي ، مخابراتي و حتي صنعتي به اينترنت احتمال خطر نفوذ نيروهاي متخاصم به اين سيستم ها نيز افزايش يافته است و به نحوي در شيپور جنگ سايبري دميده شده است.، "جنگ سايبري" (Cyberwarfare) يا "راياجنگ" و يا "نبرد مجازي" به نوعي از نبرد اطلاق مي‌ شود که طرفين جنگ در آن از رايانه و شبکه‌هاي رايانه‌اي (بخصوص شبکه اينترنت) به عنوان ابزار استفاده کرده و نبرد را در فضاي مجازي جاري مي‌سازند. البته اين نوع خرابکاري ها سابقه طولاني داشته و مواردي مانند هک سايت هاي اينترنتي ، نفوذ به سيستم بانکها و سرقت اطلاعات و... از اين دست است اما به نحوي در سالهاي اخير کشورهايي مانند آمريکا در حال تشکيل يک ارتش سايبري هستند و حتي لوايحي در کنگره آمريکا مبني بر توانايي رئيس جمهور براي قطع کامل اينترنت در موقع اضطرار مورد بحث قرار گرفته است و اخيرا نيز وزارت دفاع آمريكا از آمادگي خود براي مقابله جدي با هكرها و استفاده از سلاح هاي خاص در فضاي مجازي خبر داده است.
با اين حال جمهوري اسلامي ايران نيز توانمندي هاي گسترده اي در حوزه سايبري دارد و از اين طريق و با توجه به تهديدات گسترده اي كه از سوي رژيم صهيونيستي،
آمريکا و... عليه امنيت ملي ايران صورت مي پذيرد ضروري است تا ايران در اين حوزه نيز قدرتمند باشد و مانع از اقدامات خرابکارانه غربي ها شود . در سال هاي اخير ايران بارها مورد حمله سايبري قرار گرفته است .چندي پيش نيز سردار `غلامرضا جلالي`  اظهار داشت: با توجه به اينكه فناوري اطلاعات در همه حوزه هاي موشكي، امنيت پرواز، نظام بانكي و صنعتي نفوذ كرده از اين رو نوع جديد جنگ سايبري در كشور ايجاد شده است كه سال قبل با ورود ويروس استاكس نت در صنعت برق و هسته اي آن را تجربه كرديم و از اين رو به مدل دفاعي پايداري در همه حوزه ها براي دفاع سايبري نياز داريم.جلالي اضافه كرد: ايران بايد نسبت به مسئله فضاي سايبري بيشتر فعال شود چراكه با نفوذ اولين ويروس به بخش هسته اي وزارتخانه‌‌هاي خارجه و دفاع نمي دانستند به كدام مرجع شكايت كنند و يا آيا بايد اين امر حمله نظامي قلمداد شود يا خير. وي گفت: فضاي سايبر در برگيرنده تمام دنياي واقعي است و بيشتر مواردي كه در دنياي واقعي به آن برمي‌خوريم، در فضاي مجازي نيز قابل پيگيري و تحقق هستند به طوري كه نظريه‌پردازان و انديشمندان، جنگ آينده را در فضاي سايبري مي‌دانند و به همين منظور دنيا در حال آرايش جديدي در حوزه سايبري است؛ هرچند با توجه به ملاحظات سياسي، تهديدات در فضاي سايبر متغير است. مؤسسه "ديفنس تک" (Defense Tech) از مؤسسات نظامي و امنيتي ايالات متحده آمريکا اقدام به انتشار مقاله اي با عنوان "ارزيابي ارتش سايبر ايران" با توجه به آمار دريافتي از سازمان اطلاعات آمريکا (CIA)، ايران را جزء 5 کشور داراي قوي ترين نيروي سايبري معرفي کرده و ارتش سايبري در كشورمان را 2400 نفر به علاوه 12000 نفر نيروي ذخيره تخمين زد.از ديگر گزارش هاي مشابه مي توان به مقاله مجله "فارين پاليسي" (چاپ آمريکا) در همان ايام اشاره كرد که اقدامات مركز بررسي جرايم سازمان يافته سپاه عليه سايت‌هاي مستهجن در عرصه سايبر را اقدامي بشردوستانه و به نفع حقوق بشر معرفي کرده بود.بيستم مرداد ماه 1390 رسانه‌ها از ايجاد يك يگان نظامي سايبري براي جنگ سايبري عليه جمهوري اسلامي توسط رژيم صهيونيستي خبر دادند و اعلام  كردند اين يگان در حالي ايجاد شده که مقامات ارشد اين رژيم بيش از پيش نگران هستند که حمله به تاسيسات هسته‌اي ايران به شکست منجر شود.روزنامه انگليسي ساندي تايمز تاسيس اين مرکز عمليات سايبري عليه ايران را محصول اين ارزيابي صهيونيست‌ها دانست که هر گونه حمله نظامي به ايران شکست خواهد خورد و در ادامه گزارش خود نوشت: يگان سايبري جديد رژيم صهيونيستي به طور مستقيم به نخست‌وزير اين رژيم که اين برنامه را در قلب توان دفاعي رژيم متبوعش قرار داده، گزارش خواهد داد.
البته ايران مورد حمله سايبري نيز قرار گرفته است که نمونه آن ويروس استاکس نت است.استاكس نت Stuxnet يك بدافزار رايانه اي بود كه اولين بار در تاريخ 13جولاي 2010توسط ضدويروس وي بي اي32 شناسايي شد.اين بدافزار با استفاده از نقص امنيتي موجود در ميانبرهاي ويندوز، با آلوده كردن رايانه هاي كاربران صنعتي، فايل هاي با قالب اسكادا كه مربوط به نرم افزارهاي WinCC و PCS7 شركت زيمنس مي باشد را جمع آوري كرده و به يك سرور خاص ارسال مي كند.براساس نظر كارشناسان، اين بدافزار به دنبال خرابكاري در تاسيسات غني سازي اورانيوم نطنز بوده است. در حقيقت هدف اصلي از طراحي اين بدافزار ايجاد خلل در
فعاليت‌هاي غني سازي اورانيم در كشور علي الخصوص در سايت نطنز معلوم گشته است. روزنامه نيويورك تايمز نيز در تاريخ 16ژانويه 2011ميلادي، در مقاله اي صراحتا اعلام كرد كه «اسرائيل استاكس نت را در مركز اتمي ديمونا و بر روي سانتريفيوژهاي مشابه اي كه ايران از آنها در تاسيسات غني سازي اورانيوم نطنز استفاده مي كند، با موفقيت آزمايش كرده بود» و با اين خبر ادعاي ايران را در خصوص حمله سايبري رژيم صهيونيستي و آمريكا به ايران تلويحا تأييد كرد .

نوشته شده در یکشنبه بیست و هفتم آذر 1390ساعت 15:40 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: گاهی دشمن با نقاب انقلابی دو آتشه به میدان آمده و میكوشد با استفاده از تزویر و بازی گرفتن افراد احساساتی جبهه خودی و شكل دادن به اقدامات افراطی، چهره حركت های انقلابی را مخدوش كند

نوشته شده در شنبه بیست و ششم آذر 1390ساعت 15:54 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

باردیگر پروژه ایران هراسی آمریکا، کشورمان را در حال انجام عملیات‌های ضدآمریكایی، از جمله اردوگاه‌های آموزش نظامی در ونزوئلا و گسترش دسترسی به مرزهای آمریکا از طریق مکزیک، در آمریکای لاتین نشان داد.

شبکه یونی‌ویژن، بزرگ‌ترین شبکه اسپانیایی‌زبان در آمریکا، با پخش فیلمی مدعی شد که ایران در حال انجام عملیات‌های ضدآمریكایی، از جمله اردوگاه‌های آموزش نظامی در ونزوئلا و گسترش دسترسی به مرزهای آمریکا از طریق مکزیک، در آمریکای لاتین است.این مستند، یکی از مقامات ارشد سابق ایران را در حال پذیرش طرحی برای راه‌اندازی یک جنگ سایبری در ایالات متحده از طریق مکزیک نشان می‌دهد، طرحی که با اجرای آن کلیه سامانه‌های رایانه‌ای آمریکا، از جمله کاخ سفید، اف‌بی‌آی، سی‌آی‌ای و بسیاری از نیروگاه‌های هسته‌ای فلج می‌شود. در این فیلم، "محمد حسن قدیری"، سفیر سابق ایران در مکزیک، در حال پذیرش این پیشنهاد از طرف یك گروه مخفی از دانشجویان دانشگاه مکزیک نشان داده می‌شود.این مستند طرح‌های حمله سایبری ارائه‌شده به یکی از مقامات ونزوئلا در مکزیک از طرف این دانشجویان مکزیکی را نیز نشان می‌دهد که بر اساس آن این مقام ونزوئلایی با استقبال از این طرح اظهار داشت كه هوگو چاوز، رئیس‌جمهور ونزوئلا، نیز به آن علاقه‌مند بوده و وی در اسرع وقت با رئیس‌جمهور در این خصوص صحبت خواهد کرد. همین جریان در مورد مقامات کوبا در مکزیک نیز اتفاق افتاده و آن‌ها نیز علاقه‌مند به توطئه علیه آمریکا نشان داده می‌شوند.

این مستند، با نام "تهدید ایران"، می‌افزاید، روزنامه‌نگاران مخفی نیز قادر به نفوذ در اردوگاه‌های آموزش نظامی ایران که در مساجد ونزوئلا راه‌اندازی شده‌اند می‌باشند، با این حال که هیچ فیلم واقعی‌ای از اردوگاه‌های ادعایی نشان داده نمی‌شود.یونی‌ویژن ادعا می‌کند بین اردوگاه‌های ادعایی و بمب‌گذاری سال 1994 بوئنوس آیرس در یک کنیسه که منجر به کشته شدن 85 نفر و زخمی شدن صدها نفر گردید رابطه‌ای وجود دارد. ایرانیان بسیاری در آرژانتین، کشوری که دارای روابط قوی با چاوز می‌باشد، زندگی می‌کنند.روابط بین ایران و ونزوئلا در طول سال‌های اخیر رو به رشد بوده است که این امر موجب نگرانی‌های شدید مقامات آمریکایی شده است.روزنامه‌نگاران مخفی موجود در این مستند مدعی شده‌اند که ایران از کارتل‌های پول‌شویی و قاچاق مواد مخدر برای پشتیبانی از شبکه‌های اسلام‌گرا و اردوگاه‌های آموزشی در ونزوئلا و دیگر نقاط آمریكای لاتین، برای حمله به منافع آمریکا و تضعیف آن در آمریکای لاتین، حمایت می‌کند.یونی‌ویژن طی یك اطلاعیه مطبوعاتی مدعی شده است که این شبكه،‌ "ده‌ها ساعت از ضبط مخفی، مصاحبه‌های گسترده انجام‌شده با افراد شرکت‌كننده در این جلسات، از جمله سفیر سابق ایران، و سایر اسناد، از یادداشت‌های دست‌نویس تا گزارش‌های داخلی فدرال و ویدئو منتشرنشده در مورد بمب‌گذاری ناموفق فرودگاه جان‌اف كندی نیویورک در اختیار دارد. در مکزیک، یونی‌ویژن ضبط‌های مخفی از طرح اتهامی جمهوری اسلامی ایران برای فلج كردن سامانه‌های رایانه‌ای کاخ سفید، اف‌بی‌آی، سی‌آی‌ای و چندین نیروگاه هسته‌ای را پخش نموده است

نوشته شده در شنبه بیست و ششم آذر 1390ساعت 15:52 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

 

 

نویسنده در این گزارش به بررسی هزینه‌های اطلاعاتی آمریکا پرداخته و معتقد است یک دهه هزینه‌های هنگفت سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا به بالاترین حد خود در این دوره رسیده است.

واشنگتن پست گزارشی تحت عنوان "هزینه‌های اطلاعاتی آمریکا در بالاترین حد خود قرار دارد" به قلم "گرگ میلر" منتشر کرده است.دراین گزارش آمده است: یک دهه هزینه‌های هنگفت روی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا به نظر به بالاترین حد خود در این دوره رسیده است.طبق گزارشی که از سوی مدیر اطلاعات ملی (DNI) آمریکا منتشر شد، ایالات متحده در سال مالی جاری که در تاریخ سی سپتامبر پایان یافت، 54.6 میلیارد دلار برای آژانس‌ها و برنامه‌های جاسوسی ملی هزینه کرده است که این هزینه‌ها جدا از برنامه‌های اطلاعاتی نظامی است.دولت اوباما در فوریه اعلام کرد که قصد دارد تا برای سال مالی پیش رو 55 میلیارد دلار برای آژانس‌های جاسوسی خود درخواست بودجه نماید. البته با توجه به هشدارها درباره کاهش بودجه نهادهای نظامی اطلاعاتی، بسیار شک‌برانگیز است که جامعه اطلاعاتی بتواند تمامی این 55 میلیارد بودجه درخواستی را به دست آورد.

سیر صعودی هزینه‌ها در جامعه اطلاعاتی از یازده سپتامبر تاکنون باورنکردنی بوده است. در طی این ده سال هزینه‌های اطلاعاتی بیش از دو برابر شده است و در این میان سیا و دیگر آژانس‌های جاسوسی مسئولیت تعقیب القاعده و همراهی اطلاعاتی با دو جنگ دور از خانه را بر عهده داشتند.

در مقایسه با دوران جنگ سرد، سیر صعودی این هزینه‌ها بسیار زیاد است. برای مثال در سال 1994 یک کمیته خانه نمایندگان کنگره به اشتباه فاش کرد که بودجه اطلاعات ملی برای آن سال 16.3 میلیارد دلار است. امروزه این رقم بودجه به سختی می تواند هزینه‌های بزرگترین نهادجاسوسی یعنی آژانس امنیت ملی راامین کند.حال بماندکه 15 نهاد دیگرنیزنیازهاو هزینه‌های جاری فراوانی دارند.هزینه‌های اطلاعاتی برنامه‌های نظامی در حال حاضر و با توجه به کاهش بودجه وزارت دفاع سیر نزولی را طی می کند. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که هزینه‌های اطلاعات نظامی در سال مالی 2011 از 27 میلیارد دلار در سال 2010 به 24 میلیارد دلار کاهش یافته است.با این حساب مجموع هزینه‌های اطلاعاتی آمریکا حدود 78.6 میلیارد دلار می‌باشد که این رقم در مقایسه با سال 2010 که این رقم 80 میلیارد دلار بود کاهش چندانی را نشان نمی‌دهد

نویسنده در این گزارش به بررسی هزینه‌های اطلاعاتی آمریکا پرداخته و معتقد است یک دهه هزینه‌های هنگفت سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا به بالاترین حد خود در این دوره رسیده است.

واشنگتن پست گزارشی تحت عنوان "هزینه‌های اطلاعاتی آمریکا در بالاترین حد خود قرار دارد" به قلم "گرگ میلر" منتشر کرده است.دراین گزارش آمده است: یک دهه هزینه‌های هنگفت روی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا به نظر به بالاترین حد خود در این دوره رسیده است.طبق گزارشی که از سوی مدیر اطلاعات ملی (DNI) آمریکا منتشر شد، ایالات متحده در سال مالی جاری که در تاریخ سی سپتامبر پایان یافت، 54.6 میلیارد دلار برای آژانس‌ها و برنامه‌های جاسوسی ملی هزینه کرده است که این هزینه‌ها جدا از برنامه‌های اطلاعاتی نظامی است.دولت اوباما در فوریه اعلام کرد که قصد دارد تا برای سال مالی پیش رو 55 میلیارد دلار برای آژانس‌های جاسوسی خود درخواست بودجه نماید. البته با توجه به هشدارها درباره کاهش بودجه نهادهای نظامی اطلاعاتی، بسیار شک‌برانگیز است که جامعه اطلاعاتی بتواند تمامی این 55 میلیارد بودجه درخواستی را به دست آورد.

سیر صعودی هزینه‌ها در جامعه اطلاعاتی از یازده سپتامبر تاکنون باورنکردنی بوده است. در طی این ده سال هزینه‌های اطلاعاتی بیش از دو برابر شده است و در این میان سیا و دیگر آژانس‌های جاسوسی مسئولیت تعقیب القاعده و همراهی اطلاعاتی با دو جنگ دور از خانه را بر عهده داشتند.

در مقایسه با دوران جنگ سرد، سیر صعودی این هزینه‌ها بسیار زیاد است. برای مثال در سال 1994 یک کمیته خانه نمایندگان کنگره به اشتباه فاش کرد که بودجه اطلاعات ملی برای آن سال 16.3 میلیارد دلار است. امروزه این رقم بودجه به سختی می تواند هزینه‌های بزرگترین نهادجاسوسی یعنی آژانس امنیت ملی راامین کند.حال بماندکه 15 نهاد دیگرنیزنیازهاو هزینه‌های جاری فراوانی دارند.هزینه‌های اطلاعاتی برنامه‌های نظامی در حال حاضر و با توجه به کاهش بودجه وزارت دفاع سیر نزولی را طی می کند. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که هزینه‌های اطلاعات نظامی در سال مالی 2011 از 27 میلیارد دلار در سال 2010 به 24 میلیارد دلار کاهش یافته است.با این حساب مجموع هزینه‌های اطلاعاتی آمریکا حدود 78.6 میلیارد دلار می‌باشد که این رقم در مقایسه با سال 2010 که این رقم 80 میلیارد دلار بود کاهش چندانی را نشان نمی‌دهد

نوشته شده در شنبه بیست و ششم آذر 1390ساعت 15:49 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

 

 

عکس های ماه محرم و روز عاشورا

 به محرم که می‌رسی، عاشورا را به یاد می‌آوری و حسین را ... و کربلا سرزمینی به وسعت تمام هستی. رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند در ایام محرم و صفر باید روح حماسه، روح عاشورایی، روح نترسیدن از دشمن، روح توکل به خدا، روح مجاهدت فداکارانه در راه خدا را در خود تقویت کرد

نوشته شده در یکشنبه ششم آذر 1390ساعت 15:14 توسط حشمت سمیعی شیردره| |شماها مي دانيد امروز جمهوري اسلامي و نظام اسلامي با يک جنگ عظيمي مواجه است، ليکن جنگ نرم- که ديدم همين تعبير «جنگ نرم» توي صحبت هاي شما جوان ها هست و الحمدلله به اين نکات توجه داريد; اين خيلي براي ما مايه خوشحالي است- خوب، حالا در جنگ نرم، چه کساني بايد ميدان بيايند؟ قدر مسلم نخبگان فکري اند. يعني شما افسران جوان جبهه مقابله با جنگ نرميد.
اين که چه کار بايد بکنيد، چه جوري بايد عمل کنيد، چه جوري بايد تبيين کنيد، اينها چيزهايي نيست که من بيايم فهرست کنم، بگويم آقا اين عمل را انجام بدهيد، اين عمل را انجام ندهيد; اينها کارهايي است که خود شماها بايد در مجامع اصلي تان، فکري تان، در اتاق هاي فکرتان بنشينيد، راهکارها را پيدا کنيد; ليکن هدف مشخص است: هدف، دفاع از نظام اسلامي و جمهوري اسلامي است در مقابله با يک حرکت همه جانبه متکي به زور و تزوير و پول و امکانات عظيم پيشرفته علمي رسانه اي. بايد با اين جريان شيطاني خطرناک مقابله شود.

آنها براي حمله به جمهوري اسلامي استدلال دارند. به نظر من استدلالشان از ديدگاه آنها استدلال تامي است. در يک نقطه بسيار حساس جهان از لحاظ جغرافيائي، يعني اين نقطه خاورميانه، خليج فارس، درياي سرخ، شمال آفريقا، بخشي از مديترانه- اين حوزه عظيمي است ديگر- مجموعه امت اسلامي واقع شده. الان شما ببينيد از اين پنج تا، شش تا گذرگاه آبي حساس حياتي که در دنيا وجود دارد، سه تايش توي اين منطقه است: تنگه هرمز است، کانال سوئز است، باب المندب است. اينها گذرگاه هاي مهمي است که تجارت جهاني متوقف به اينهاست. شما نقشه جهان را برداريد جلوي رويتان نگاه کنيد، خواهيد ديد که اين چند تا مرکز چقدر براي ارتباط تجاري و ارتباط اقتصادي دنيا مهم است. بنابراين، اين منطقه، منطقه حساسي است. حالا در اين منطقه بسيار حساس، يک قدرتي دارد قد مي کشد و روزبه روز خودش را بيشتر نشان مي دهد. اين قدرت با همه خواسته هاي استکباري و دستگاه هاي کمپاني ها و شبکه هاي عظيم اقتصادي مفسد في الارض مخالف است; با نظام سلطه مخالف است، با سلطه گري مخالف است، با ظلم مخالف است; خوب، اين خيلي براي دستگاه استکبار مهم است. دستگاه استکبار فقط ايالات متحده آمريکا نيست، يا فلان رييس جمهور و فلان دولت آمريکا يا فلان کشور اروپايي نيست; دستگاه استکبار يک شبکه عظيم تري است که شامل اينهاست; شبکه صهيونيستي هست، شبکه تجار اساسي بين المللي هست، مراکز پولي عظيم دنيا هست; اينها هستند که مسائل سياسي دنيا را دارند طراحي مي کنند; دولتها را اينها مي آورند، اينها مي برند. اين مجموعه که تويش دولت ايالات متحده هست، دولت هاي اروپايي هستند، خيلي از اين نفت خوارهاي ثروتمند منطقه خودمان هستند، با يک چنين قدرت رو به رشد رو به اعتلاي در حال قدکشي به شدت مخالفند; بنابراين هرچه بتوانند در مقابله او کار مي کنند. توي اين سي سال هم بيکار نماندند، هرچه بگذرد هم باز بيکار نمي مانند; مگر آن وقتي که شماها همت کنيد; شما جوانها کشور را از لحاظ علمي، از لحاظ اقتصادي، از لحاظ امنيتي به نقطه اي برسانيد که امکان آسيب پذيري اش نزديک به صفر باشد; آن وقت کنار مي کشند و توطئه ها تمام خواهد شد. ايني که من توي اين چند سال به دانشگاه ها مرتب راجع به مسائل علم و تحقيق و پژوهش و نوآوري و جنبش نرم افزاري و ارتباط صنعت و دانشگاه و اينها اين همه تاکيد کردم، براي خاطر اين است که يک رکن امنيت بلندمدت کشور و ملتتان علم است.
و همين جا به شما بگويم، مواظب باشيد توي اين قضاياي سياسي کوچک و حقير نبادا دانشگاه تحت تاثير قرار بگيرد; نبادا کار علمي دانشگاه متزلزل شود; نبادا آزمايشگاه هاي ما، کلاس هاي ما، مراکز تحقيقاتي ما دچار آسيب بشوند; حواستان باشد. يعني يکي از مسائل مهم در پيش روي شما، حفظ حرکت علمي در دانشگاه هاست. دشمن ها خيلي دوست مي دارند که دانشگاه ما يک مدتي لااقل دچار تعطيلي و تشنج و اختلال هاي گوناگوني باشد; اين برايشان يک نقطه مطلوب است; هم از لحاظ سياسي برايشان مطلوب است، هم از لحاظ بلندمدت; چون علم شما از لحاظ بلندمدت به ضرر آنهاست; لذا مطلوب اين است که دنبال علم نباشيد.
حالا شما جواناني که گفتيم افسران جوان مقابله با جنگ نرم هستيد، از من نپرسيد که نقش ما دانشجويان در تخريب مسجد ضرار کنوني چيست; خوب، خودتان بگرديد نقش را پيدا کنيد. يا مقابله با نفاق جديد، يا تعريف عدالت. من اينجا بيايم بنشينم يک بحث فلسفي بکنم، عدالت چند شعبه دارد، چه جوري است. حالا بامزه اين است که ايشان مي گويند توي يک جمله بيان کنيد. معروف است يک نفري زمان شيخ انصاري پسرش را آورده بود نجف. ديد طلبه ها درس مي خوانند و ملا مي شوند و شيخ انصاري هم خوب، شخص بزرگي بود; هوس کرد  پسرش را طلبه کند. آمد به پيش شيخ انصاري، گفت شيخنا! اين نوجوان را من آورده ام و خواهش مي کنم تا فردا که مي خواهيم راه بيفتيم برويم، شما او را فقيه کنيد!  عزيزان من! شرط اصلي فعاليت درست شما در اين جبهه جنگ نرم، يکي اش نگاه خوشبينانه و اميدوارانه است. نگاهتان خوشبينانه باشد. ببينيد، من در مورد بعضي تان به جاي پدربزرگ شما هستم. من نگاهم به آينده، خوشبينانه است; نه از روي توهم، بلکه از روي بصيرت. شما جوانيد- مرکز خوشبيني- مواظب باشيد نگاهتان به آينده، نگاه بدبينانه نباشد; نگاه اميدوارانه باشد، نه نگاه نوميدانه. اگر نگاه نوميدانه شد، نگاه بدبينانه شد، نگاه «چه فايده اي دارد» شد، به دنبالش بي عملي، به دنبالش بي تحرکي، به دنبالش انزوا است; مطلقا ديگر حرکتي وجود نخواهد داشت; هماني است که دشمن مي خواهد.
شرط ديگر اين است که در قضايا افراط وجود نداشته باشد. طبيعت جوان، طبيعت تحرک و تندي است. اين دوره زندگي شما را ما هم گذرانده ايم; آن هم در دوران هاي انقلاب و اوائل مبارزات و اينها بوده. تندي را ميدانم چيست. خيلي هم به ما نصيحت مي کردند که آقا تندي نکنيد، ما مي گفتيم که نمي فهمند چقدر لازم است تندي کردن. مي دانم تصور شما چيست، اما حالا از ما بشنويد ديگر. مراقب باشيد تندروي، انسان را پيش نمي برد. با فکر، تصميم بگيريد. البته جوان امروز از جوان دوره ما فکورتر است; اين را به شما عرض بکنم. شما امروز جوانهايي هستيد که تجربه تان، اطلاعتان، آگاهي هايتان از آن دوره جواني ما - از پنجاه سال پيش از اين- خيلي بيشتر است; قابل مقايسه نيست با جوان امروز. بنابراين توقع اينکه شماها مدبرانه و فکورانه فکر کنيد و بدون تندروي، بدون افراط و تفريط توي قضايا، رفتار کنيد، توقع زيادي نيست

نوشته شده در یکشنبه ششم آذر 1390ساعت 15:6 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

 

 

دشمن در دفاع مقدس، رمز استقامت و پیروزی ما را دریافته و امروز در قالب جنگ نرم به سراغ فرهنگ عاشورایی ملت آمده است که علما همواره حامل و مبلغ آن بوده اند.


حجت الاسلام حسینی، نماینده ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع)، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد در تبیین چگونگی نقش‌آفرینی روحانیت در دفاع مقدس و جنگ نرم اظهار داشت: در دفاع مقدس به اقتضای این‌که انقلاب اسلامی با جلوداری روحانیت و علمای شیعه، همچون حضرت امام خمینی(ره) آغاز شده بود، روحانیت در همه صحنه‌ها حضور مؤثر و تعیین کننده داشت.

وی افزود: روحانیان، حضور در جبهه را نه به اقتضای وظیفه هدایتی خود بلکه به عنوان وظیفه تعیین شده از سوی نایب امام زمان(عج) و تکلیفی الهی بر خود فرض می دانستند و از استادان و بزرگان حوزه گرفته تا طلاب مبتدی حضور جدی و مخلصانه در صحنه نبرد داشتند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به آمار 4500 نفری شهدای روحانی کشور‌ تصریح کرد: 75 درصد روحانیان حاضر در جبهه افزون بر وعظ و ارشاد، به کارهای رزمی نیز مشغول بودند.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خراسان با تأکید براین‌که به فرموده رهبر معظم انقلاب فرهنگ جبهه تا قرن‌ها برای ما پیام دارد و می‌تواند سرمایه‌ای غنی برای آیندگان در راستای انجام تکلیفشان باشد، ادامه داد: دشمن در جنگ سخت و فیزیکی در اثر نیروی ایمان و انسجام رزمندگان نتوانست به اهداف خود دست یابد؛ اما هیچ‌گاه دست از دشمنی خود بر نمی‌دارد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن در جنگ سخت، رمز استقامت و پیروزی ما را دریافته و امروز در قالب جنگ نرم به سراغ فرهنگ عاشورایی ملت آمده است که علما همواره حامل و مبلغ آن بوده اند.

حجت الاسلام حسینی با بیان این‌که امروز و در بطن جنگ نرم، دشمن، فرماندهان این نبرد نشانه رفته است، افزود: بر این اساس ما وظیفه داریم از این عرصه پاسداری کرده و برای نسل امروز تبیین کنیم که روحانیت دوشادوش مردم در صحنه حضور دارند.

دبیر ستاد یادواره شهدای روحانی خراسان با اشاره به این‌که اگر روحانیت با پشتیبانی مردم در صحنه باشد، دشمن سودی نخواهد برد، تصریح کرد: جنگ نرم به معنای هجمه فرهنگی و تهی کردن مردم از باورها و ارزش‌ها یعنی درست نقطه مقابل رسالت روحانیت است.

وی در پایان در خصوص ضرورت برپایی یادواره های شهدا با بیان این‌که ما در همه ایام به بحث از شهدا و احیای یاد و نام و فرهنگ آن ها نیاز داریم، افزود: مسؤولان نظام به یقین متوجه این مهم هستند و در تقابل با هجمه نرم دشمن، تمام تلاش خود را در جهت گسترش و تقویت برگزاری این‌گونه برنامه‌ها و یادواره‌ها به کار می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع) یادآور شد: وقتی فرهنگ شهادت به لبنان می رود حماسه ای خلق می کند که در طول تاریخ مبارزات عرب بی بدیل است و حتی مورد افتخار لائیک ها قرار می گیرد.
 
وی گفت: تا زمانی که به سمت شهید و شهادت حرکت کنیم، می‌توانیم همان‌گونه که شهید در قله قرار گرفته است ما نیز به مراتب بالا صعود می‌کنیم./

نوشته شده در شنبه پنجم آذر 1390ساعت 14:15 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

 

محرم 

بعد از صدور اسلام يكي از جنگ‌هايي كه در راستاي اهداف دشمنان تا عصر حاضر ادامه داشته، جنگ عقيده‌ بوده و دشمنان اسلام در اين راستا از هيچ ابزاري براي مقابله با حقانيت اسلام دريغ نكردند.

1371سال از واقعه عاشورا مي‌گذرد و در طول اين سال‌ها، جنگ‌ها و تهاجم‌هايي از سوي دشمنان صورت گرفت و اكنون تيرهاي دشمنان در جنگ نرم به سوي هيئت‌هاي مذهبي نشانه مي‌رود؛ ايام عزاداري اباعبدالله‌الحسين (عليه السلام) از جمله ايامي است كه هيئت‌هاي مذهبي و تكيه‌ها در مراكز عمومي سراسر كشور برپاست و دشمن براي جلوگيري از تأثيرات معنوي و عميق بر جوانان از هر روشي استفاده مي‌كند.

سخنراني‌ها و جهت‌گيري مطالب واعظ در مراسم‌هاي عزاداري به ويژه مراسمات ماه محرم بايد چه ويژگي‌هايي داشته باشد؟

ـ به نظر مي‌رسد يكي از ويژگي‌هايي كه مناسب است در سخنراني‌ها و مداحي‌ها در ايام محرم به آن پرداخته شود، طرح جزئيات دو جبهه شامل جبهه امام حسين (عليه‌السلام) و جبهه يزيد است، منظور اين است كه شاخص‌ها و مؤلفه‌هاي اين دو جبهه به خوبي شناخته شده و نقش ساختار‌ها، سازمان‌ها و اشخاص در آن روشن و شفاف شود.

  نقش ياران امام حسين (عليه السلام) در قيام عاشورا و نقش خواص در دوران معاصر چگونه بايد در متن سخنراني‌ و مداحي‌ها براي مردم تبيين و گنجانده شود؟

ـ افكار عمومي اطلاعات چندان زيادي در مورد ياران امام حسين (عليه‌السلام) و بيوگرافي دقيقي از آنها ندارد. بايد از فرصت محرم در امر شناساندن آن چهره‌هاي تابناك و آن شهداي بزرگوار به آحاد جامعه استفاده كرد. هر يك از ياران صديق امام معصوم مي‌تواند الگويي براي سايرين باشد و لذا نقش الگو‌سازي بايد برجسته سازي شود.
بر اين اساس ياران صديق و ثابت‌قدم از سايرين جداسازي ‌شده و نقش آنها در حمايت از امام و ولي از ديگران مشخص مي‌شود. اين تفكيك بايد به گونه‌اي صورت گيرد كه مخاطب تفاوت همرايي يا عدم همرايي با رهبر الهي را به وضوح ملاحظه كند. اين امر در بصيرت‌افزايي مخاطبين كمك مؤثري خواهد داشت و راه را از بيراهه نشان خواهد داد.

لزوم ارائه مطالبي از سوي سخنرانان پيرامون ولايت و امامت ائمه اطهار (عليه السلام) چيست؟

ـ مدل رهبري مبتني بر ولايت و امامت، داراي ابعاد و زوايايي است كه تشريح و تبيين آن از موارد بسيار مهم به حساب مي‌آيد. در عصر حاضر كه عمده آموخته‌هاي نسل تحصيل كرده مبتني بر آموزه‌هاي غربي يا تجارب دنياي غرب است، پرداختن به اين مدل ظرافت‌هاي خاص خود را دارد.


هيئت‌هاي مذهبي در مقابله با جنگ نرم چه نقش و تأثيري دارند؟

ـ بسياري از جوانان و قاطبه ملت ايران در يك همگرايي طبيعي با مناسبت‌هاي بزرگ محرم قرار دارند. اين گونه فرصت‌ها كمتر در ساير جوامع وجود دارد؛ لذا بايد در راستاي عمق بخشي به معرفت ديني و بصيرت سياسي از اين ايام و دهه، كمال بهره‌برداري شود. اين كار نيازمند سازماندهي و برنامه‌ريزي است به راهبردهاي مدرن و راهبردهاي عملياتي نياز دارد. در اين زمينه ضعف‌هايي وجود دارد كه بايد برطرف شود.

ايام محرم فرصتي ديگر براي مقابله با جنگ نرم است؛ مسئولان چگونه مي‌توانند از اين فرصت استفاده كنند؟

ـ دشمن توسط سامانه‌هاي معيّن و قرارگاه‌هاي تعريف شده در جنگ نرم با جمهوري اسلامي ايران اقدام ‌كرده است و در اين جبهه نيز پايه سامانه‌هاي مناسب دفاعي و تهاجمي ايجاد شود.
بر اين اساس امور مساجد به جاي پرداختن به امور دست چندم بايد به طور جدي وارد اين عرصه شود؛ بسياري از هيئت‌ها و هيئت‌هاي امنا آمادگي همكاري با امور مساجد را در اين زمينه دارند.


قيام عاشوراي امام حسين (عليه‌السلام) چه تأثيري در روحيه رزمندگان دفاع مقدس داشت؟

ـ در دوران دفاع مقدس، رزمندگان اسلام در مصاف با دشمن خارجي از آموزه‌هاي عاشورايي كمال بهره‌جويي را داشتند. دفاع از سرزمين اسلامي، در چارچوب و در راستاي حراست از ارزش‌هاي اسلامي به طريق دفاع عاشورايي، در دوران دفاع مقدس به شكل يك صدا و الگوي رفتاري بروز و ظهور يافت و اينكه رهبر عزيزمان مي‌فرمايد «دفاع مقدس يك گنجينه ارزشمند است» مبتني بر اين رويكرد است. اگر زواياي اين گنج پربها هر چه بيشتر براي نسل امروز و نسل فردا تشريح شود، كشور ما از دفاع مستحكم‌تري در برابر دشمنان برخوردار خواهد شد.

  در حال حاضر خواص و مردم در جنگ رواني دشمن چه مسئوليتي بر عهده دارند؟

ـ اثرات جنگ نرم دشمن از تخريب‌هاي جنگ سخت به مراتب بيشتر بوده و از ماندگاري عميق‌تري نيز برخوردار است و لذا هم خواص و هم توده مردم در معرض تركش‌هاي آن قرار دارند. برخلاف جنگ سخت؛ تركش‌هاي جنگ نرم در بدو امر ممكن است ديده نشوند و همين سبب آشفتگي ذهني و عدم تشخيص سمت و سوي تركش‌ها مي‌شود.
وظيفه خواص تشخيص درست سمت و سوي تركش‌ها و نحوه سنگربندي در برابر تهاجمات است؛‌ چنانچه به درستي سنگرسازي كنند، عده‌اي را نجات مي‌دهند و در غير اين صورت شريك در هلاكت و مجروحيت ديگران خواهند بود.

نوشته شده در شنبه پنجم آذر 1390ساعت 14:11 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

امام خامنه ای درباره جنگ نرم فرمودند ...
در اين جنگ نرم، شما جوانهاى دانشجو، افسران جوان اين جبهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايد. نگفتيم سربازان، چون سرباز فقط منتظر است كه به او بگويند پيش، برود جلو؛ عقب بيا، بيايد عقب. يعنى سرباز هيچگونه از خودش تصميم‌‌‌‌‌‌‌‌‌گيرى و اراده ندارد و بايد هر چه فرمانده ميگويد، عمل كند. نگفتيم هم فرماندهانِ طراح قرارگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و يگانهاى بزرگ، چون آنها طراحى‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاى كلان را ميكنند. افسر جوان تو صحنه است
(بیانات در دیدار اساتید دانشگاه‌ها *** ۸/۶/۱۳۸۸
لینک متن کامل سخنرانی

نوشته شده در چهارشنبه دوم آذر 1390ساعت 16:19 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

سرخوش زسبوي غم پنهاني خويشم 
چون زلف تو سرگرم پريشاني خويشم 

در بزم وصال تو نگويم ز كم و بيش 
چون آينه خو كرده به حيراني خويشم 

لب باز نكردم به خروشي و فغاني 
من محرم راز دل طوفاني خويشم 

يك چند پشيمان شدم از رندي 
و مستي 
عمريست پشيمان ز پشيماني خويشم 

از شوق شكرخنده لبش جان نسپردم 
شرمنده جانان ز گران جاني خويشم 

بشكسته‌تر از خويش نديدم به همه عمر 
افسرده دل از خويشم و زند
اني خويشم 

هر چند امين، بسته دنيا نيم، اما 
دلبسته ياران خراساني خويشم...

نوشته شده در چهارشنبه دوم آذر 1390ساعت 15:20 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

ياد شهيد علي راهدار كه از نوجواني براي اينكه دستش پيش هيچ كس دراز نباشد به سركار رفت بخير

ياد شهيد اميد سميعي با چهره مظلومش بخير

ياد شهيد عبداله قرباني كه كلاس قرآن برگزار ميكردو روز ولادت امام زمان(عج)شربت در محل پخش ميكرد بخير

ياد شهيد شهيد محسن لطفي كه دروازه بان تيم شيردره بود واولين بار دستكش دروازه باني را در دست ايشان ديدم بخير

ياد شهيد ميكاييل فرهادي با آن چهره هميشه خندان كه شبها با هم ميرفتيم گردبن شوپي بخير

نوشته شده در چهارشنبه دوم آذر 1390ساعت 15:10 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

امروزه تحرکات و هجمه های ادیان و فرقه های ضاله و انحرافی علیه جهان تشیع  به صورت نشر بدعت ها ، خرافه ها ، شبهات ، افکار واندیشه های باطل در میان مسلمین صورت می گیرد ، پیدایش انقلاب با عظمت اسلامی در عصر تسلط همه جانبه غرب ، راهی نو را در مقابل انسان مادی ایجاد کرده است ، این انقلاب شعار تمدن مدرنیته را – که بی نیازی و استغناء از دین و انبیاء الهی بود –را در عمل با بطلان روبرو کرده است . ویژگی های اعتقادی ، اخلاقی ، رفتاری صوفیه موجب توجه ویژه استکبار جهانی  به این فرقه ضاله شده و از آنجا که انقلاب شکوهمند  اسلامی ایران برگرفته از اصول دینی  ومعارف حقه شیعه اثنی عشری می باشد تصوف به عنوان یکی از فرقه های فعال در کشور بخشی از پازل استکبار جهانی در جنگ نرم ، برای انحراف از اصوال اسلامی انقلاب ، نقش ويژه ای را  ایفا می کند . امروزه صوفیه برای فریب جوانان خانقاه ها را به نام حسینیه می خوانند ، مع الاسف در این دریای تاریک و طوفانی تبلیغات صوفیان و دراویش ، برخی از جوان های ما فانوس هدایت را پیدا نمی کنند و چند سالی است که فرقه های مختلف و متعدد تصوف که بسیاری از آنها یکدیگر را هم قبول ندارند ، مثل: خاکساری ، نعمت الهی ، گنابادی ، نور بخشی ،ذهبی و امثال ذالک فعالیت های آشکار و وسیعی را برای جذب این دسته از جوانان ایرانی به سوی خانقاه ها سامان داده اند .


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه دوم آذر 1390ساعت 14:57 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

 

 ۱-يكي از خطوط دشمن منصرف كردن ذهن مردم از دشمني دشمن است

2-مي خواهند نظام از محتواي اسلامي  وانقلابي تهي شود

3- سياسيون ، مطبوعاتي ها وجوانان در ميدان دشمن بازي نكنند

4-ارعاب ، شيوه حمله نرم

5-خواص آماج و هدف توئطه هاي دشمن هستند

۶-پشت سنگرها خوابمان نبرد

جهت خوانش کامل متن به ادامه مطلب مراجعه نمائید


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه دوم آذر 1390ساعت 14:44 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

در جبهه جنگ نرم  ابراهیم وار باشیم

تا سال 1945 میلادی غالب جنگ‏ها "جنگ سخت" بود. پس از آن با توجه به دو قطبی شدن جهان به بلوک شرق و بلوک غرب، دور جدیدی از رقابت ها میان آمریکا و شوروی سابق آغاز شد که به "جنگ سرد" مشهور شد. جنگ سرد ترکیبی از جنگ سخت و جنگ نرم بود که طی آن دو ابر قدرت در عین تهدیدهای سخت از رویارویی مستقیم با یکدیگر پرهیز می‏کردند.

با فروپاشی شوروی در سال 1991 میلادی و پایان جنگ سرد کارشناسان بخش جنگ در ایالات متحده با استفاده از تجارب دو جنگ جهانی و دوران جنگ سرد دریافتند که می شود با هزینه کمتر و بدون دخالت مستقیم در سایر کشورها به اهداف سیاسی، اقتصادی و... دست یافت که در ادبیات سیاسی جهان به جنگ نرم شهرت یافت.


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه دوم آذر 1390ساعت 14:38 توسط حشمت سمیعی شیردره| |

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
Design By : Night Melody